Oznam: V období od 16.10.2017 do 27.10.2017 je salaš zbojská ZATVORENÝ.

Wellness

Zbojnícke kúpele

Drevené – ručne vyrobené – kúpacie sudy sú určené pre rodiny s deťmi, partie, kolektívy ale aj, jednotlivcov, ktorí chcú relaxovať na čerstvom vzduchu a pod šírim hviezdným nebom.

Kúpací sud je v podstate drevená kaďa, vykurovaná pecou do ktorej sa ručne prikladá na oheň. Priemer sudu je cca. 2m a je určený pre max. 6 osôb.Voda, ktorou sa sudy napúšťajú je z miestného prameňa. Vykuruje na teplotu cca. 40 st.

Pravidelné kúpanie v horúcich sudoch má zdravotné účinky podobné ako sauna. Avšak nie príliš priaznivé veci ako dýchanie horúceho vzduchu, uzavretie v malom priestore, nedostatok kyslíka, v kúpacích sudoch odpadajú a sú nahradené príjemným čerstvým vzduchom až s „prebytkom kyslíka“, výhľad na prekrásnu prírodu alebo hviezdnu oblohu.

Zbojnícke kúpele pozostávajú z 2 vykurovaných sudov s kapacitou. V okolí je k dispozícii šatňa, odpočiváreň s lehatkami,ale aj jaskynná sprcha na osvieženie a otužovanie.

Jaskynný saunový svet

Zbojnícke kúpele ponúkajú aj komplex sáun nachádzajúcich sa v atraktívnych jaskynných priestoroch. Saunový svet možno spojiť aj s pobytom v drvených sudoch..

Parná sauna

Parný kúpeľ s príjemnou vôňou čerstvých byliniek alebo iných ingrediencií podľa výberu. Má blahodárne účinky hlavne na dýchacie cesty a uvoľnenie priedušiek á za následok hlbšie dýchanie a lepšie okysličenie organizmu.

Fínska sauna

Tradičná horúca sauna s nízkou vlhkosťou vzduchu. Prináša celkové uvoľnenie svalom pohybového ústrojenstva. Vysoká teplota okolitého vzduchu spôsobuje zvýšené potenie tela, čo má za následok vylučovanie škodlivých látok organizmu. Taktiež posilňuje imunitný systém voči rôznym infekčným ochoreniam.

Prevádzková doba

Sobota 10:00 – 22:00
Nedeľa 10:00 – 18:00
mimo prevádzkovej doby je možné si objednať sud min. 24 hod. vopred

Cenník

Prenájom celého sudu na 2 hod.: 29€
Mimo prevádzkovej doby: Prenájom celého sudu na 2 hod.: 35€
(V cene je osuška, možnosť zapožičania županu)